Tänään tiistaina juhlimme ystävän nelikymppisiä eli pitkästä aikaa sai laittaa päälle vähän parempaa. Olin muuten kuullut kehuja hänen itse tekemästään tiramisusta, joka koreili itseoikeutetusti tänään hänen juhlapöydässään. Ja voi elämys, miten hyvää se oli! Olen tiramisun ylin ystävä, vaikka Erittäin harvoin on tarjolla sellaista, joka maistuu täydelliseltä. Ja se ystävän tekemä oli juuri sellaista, ihan täydellinen makuelämys! Se resepti on pakko saada, vaikka tänään suunnilleen polvillani tapahtunut anelu ei vielä tuottanutkaan tulosta.
Mutta siis, elämä on yhtä juhlaa, jos näin voisi kiteyttää tämän postauksen sanoman:) Palaillaan taas <3 Ja mitäs tykkäätte mun juhla-asusta?

Dress: Oasis
Shoes: Jimmy Choo
Bag: Chanel
Biker: Stradivarius




Seuraa blogiani:
Tyylikäs juhlavieras!
VastaaPoistaKiitos kaunis:) Tuo mekko on ollut jo pitkään mulla kaapissa. Olen odotellut sopivaa tilaisuutta ja ennenkaikkea sopivaa fiilistä sen pukemiseksi.
PoistaHienostunut asu jälleen kerran.
VastaaPoistaOasis osaa suunnitella myös Suomen leideille tyylikkäitä asuja, pettämättömiä, sanoisin.
Kiitos kiitos:) Olen jo pitkään tykännyt Oasiksen vaatteista, koska ne on niin kauniita eikä edes pahan hintaisia!
PoistaTää asu on niin mun lemppari <3 Tyylikäs, eikä yhtään tylsä.
VastaaPoistaVoi kiitos Sara <3
Poista