Olen jo pitkään hiplaillut naapurivaatekaapin mielenkiintoista Napapijrin ruutupaitaa. Ja miettinyt, että miltäköhän se näyttäisi minun päälläni.. Tänään viimein rohkaistuin, vilkuilin sivuilleni, kukaan ei huomaa, ja eikun lainahöyheniin.
Sain hieman outoja katseita (ainakin naapurivaatekaapin sisällön haltijan suunnalta), mutta en täyskäyttökieltoa ainakaan ensimmäisen kokeilun jäljiltä. Pientä paheksuntaa aiheutti se, että käytön jälkeen paitaan jäi leijumaan Vera Wangin Princess -tuoksua, joka ei tietenkään ole mitenkään erityisen miehinen juttu. Luulenpa, että seuraava käyttökerta on pesun jälkeen:)
Hyvää ristiretkionnea myös muille kokeilunhaluisille:)


Takki: Parajumpers
Huivi: Tiger of Sweden
Paita: Napapijri
Housut: Armani Exchange
Kengät: Din Sko
Seuraa blogiani:
Hei BW, sinulle sopii hyvin tuo lainapaita. Paitahan pitää pestä joka käytön jälkeen, joten eipä haittaa siihen leijumaan jäänyt tuoksupilvikään. - Ei muuta kuin silmän välttäessä otat paidan käyttöön uudestaan.
VastaaPoistaNäin kuule teen! Aina kun silmä välttää, niin testailemaan muutakin mielenkiintoista! Mutta siis pesu joka käyttökerran jälkeen.. Ihan niin tiheään pesuväliin en ole kyllä tottunut..
PoistaOnpa hyvännäköiset buutsit sulla asun kanssa! Hih, voin uskoa, että Princess ei ole ihan hirveän miehinen tuoksu!
VastaaPoistaNämä buutsit on olleet monen aamun pelastus! Korkkareissa tekisi mieli lähteä, mutta ulos vilkaisu kertoo, että korkokengät (nilkkurit tai saappaat) ei välttämättä ole se järkevin vaihtoehto.. Jos tienpinta on liukas, niitten kanssa pystyssä pysyminen on hankalampaa kuin reilusti maata viiltävillä kengillä taiteilu.
PoistaKivasti sopii paita sinullekin. Mutta enpä taida ideaasi omia - meillä on tuo kokoero Isännän kanssa sellaista luokkaa, että olisin aika huvittava näky. Jos olen iso minäkin, niin vielä monta kertaa isompi on Isäntä - varsinkin siitä vatsan kohdalta;)
VastaaPoistaVaihtoehtojahan on useita: Joko mies laihdutuskuurille, jotta rouva saa sopivia unisex -paitoja, tai sitten Singeri laulamaan! Miehen laihdutuskuurissa on muuten muitakin hyviä (tai vähemmän hyviä) sivutuotteita, kuten vaikkapa muutama elinvuosi lisää..
PoistaMinusta Lennun idea vuoden ostolakosta on itse asiassa aika houkutteleva vaihtoehto ja pistää miettimään näitä ostamiselle vaihtoehtoisia ideoita!
Noin päin onkin sallittua lainata. Enemmän pitäisi ehkä olla huolissaan, jos se "naapuri" haluaisi lainata sun vaatteita ja lähteä niissä kaupungille ;) Kiva paita ja sopii sulle hyvin.
VastaaPoistaHih, toivottavasti näin ei tule tapahtumaan, koskaan! Ja kuten tiedämme, ikuisuus on pitkä aika!
PoistaMitin tässä yksi päivä, että oppisinkohan enää käyttämään ruutuja (sain varmaan jotenkin 90-luvulla yliannostuksen, ainakin joka valokuvassa vaikuttaa olevan ruutua päällä). Ehkä vilkaisen tuonne toiseen vaatekaappin, siellä on ruutua, jos lainaisin ja kokeilisin vieläkö osaan olla sen kanssa. Eipähän tarvitse omaa ostaa.
VastaaPoistaKiitos hyvästä vinkistä, menee varmasti käyttöön tänään jo (josko paidan omistaja antaa paitaansa siis lainata tietysti).
Voihan sieltä löytyä muutakin kuin ruutua? Nyt kun yläosan pitää olla löysä, niin ihan varmasti muutakin "pöllittävää" (lue: lainattavaa) voi vaikka löytyä, ja tietysti huomattavasti järkevämpään käyttöön, heh!
PoistaNiin kiva asu taas! Ruutupaitoja on täälläkin käytössä. Joulupukki toi Abercrombie & Fitchin paidan ja siitä olen tykännyt tosi paljon. Mutta tuo Parajumpersin takki!! En ole moiseen malliin törmännyt. Haluaisitkohan kertoa, mistä olet sen löytänyt?
VastaaPoistaSuhde ruutuihin vaihtelee, tosin huomiseksi suunnittelin ruutupaitiksen laittamista.
VastaaPoistaKerran olen lainannut Upseerin neuletta:D Ja kukaan ei huomannut edes että miehenhän se.
Huoh tuota sun takkia..